Akupunktura Kosmetyczna

Akupunktura Kosmetyczna

W pełni naturalny zabieg, który

– redukuje zmarszczki

– zapewnia długotrwały efekt

– nie ma efektów ubocznych


Terapia Akupunktury kosmetycznej opiera się na diagnozie ogólnego stanu zdrowia, który ma ogromny wpływ na stan skóry , szczególnie na twarzy. Oznacza to, że aby uzyskać poprawę wyglądu twarzy należy zająć się również ogólnym stanem zdrowia.

W trakcie pierwszego spotkania przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz badanie klienta. Proponowane są również zalecenia dotyczące stylu życia i odżywiania. W czasie każdej wizyty za pomocą akupunktury ogólnej, stosowanej na całym ciele, przywraca się równowagę organizmu, to znaczy zdrowie.

 

Każdy zabieg składa się z 3 części:

1. Ogólny zabieg przygotowujący.

Dobre odżywienie skóry twarzy i głowy zależy od dobrego, rozluźnionego stanu szyi, barków i pleców. Dlatego na początku każdego spotkania wykonywany jest zabieg rozluźniający za pomocą masażu lub baniek próżniowych.
Wykonywana jest również akupunktura ogólna, na całym ciele, która ma poprawiać ogólny stan zdrowia, który ma wpływ na wygląd twarzy.

 

2. Zabiegi bezpośrednio poprawiające wygląd twarzy.

Akupunktura
Bardzo cienkie i krótkie igły wkuwane są w zmarszczki (bruzdy) co powoduje poprawę cyrkulacji krwi oraz energii w tym miejscu. Oznacza to lepsze odżywienie skóry,  a więc zmniejszenie zmarszczki.

Masaż Gua Sha
Do masażu twarzy stosuje się specjalne narzędzia wykonane z rogu bawoła wodnego.
Stosowany jest on od wieków w medycynie orientalnej ze względu na:
– doskonałe właściwości detoksykacyjne i oczyszczające, szczególnie krew
– pubudzanie krążenia krwi i przełamywanie zastojów krwi
– działanie przeciwzapalne i łagodzące ból.

Korzyści z zastosowania masażu Gua Sha to:
– zmniejszenie napięcia mięśni,  a więc i spłycenia zmarszczek mimicznyny ch. Jest bardzo pomocny przy neuralgii trójdzielnej
– zmiękcza bruzdy, zmarszczki, blizny
– poprawia przepływ chłonki i zmniejsza stany zapalne.

Masaż twarzy bańką

Masaż wykonywany jest bańką silikonową, która dzięki wytworzonemu podciśnieniu (poprzez przyłożenie do skóry ściśniętej ręcznie bańki) zasysa lekko skórę i tkanki podskórne. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi i chłonki, rozluźnia tkankę mięśniową i łączną oraz wspomaga usuwanie toksyn ze skóry na twarzy.

Każda z tych terapii, tj. akupunktura czy masaże, uspokaja układ nerwowy, uaktywnia do pracy tkanki głębokie skóry i poprawia odżywienie twarzy.

W zależności od częstotliwości wykonywanych zabiegów, stanu zdrowia klienta oraz stanu skóry twarzy, dobierane są najlepsze w danym momencie zabiegi.

 

3. Terapie „na wynos”, które będą działy w czasie pomiędzy kolejnymi wizytami.

ucho dzieckoW celu zwiększenia efektywności działania zabiegów każdy klient otrzymuje na zakończenie zabiegu przynajmniej jeden z następujących zabiegów:
– KTD – Koreańska terapia dłoni,
– Aurikuloterapię – stymulacja ucha.

Ucho i dłonie są mikrosystemami naszego ciała, to znaczy, że zarówno na dłoni, jak i uszach znajdują się punkty i obszary, które są połączone z organami czy częściami naszego ciała. Stymulując je poprawiamy pracę organu czy cyrkulację krwi i energii w danym obszarze ciała, np. płatek ucha to twarz.

Mężczyzna Akupunktura Twarzy - waniek.plNajlepsze efekty uzyskuje się przy zabiegach z częstotliwością 2 razy tygodniu przez okres 6 tygodni oraz przeprowadzania zabiegów podtrzymujących.