Redukcja stresu

Akupunktura na stres

Wiele osób odczuwa natychmiastową redukcję stresu dzięki akupunkturze.

Akupunktura jest medycyną holistyczną. Oznacza to, że człowiek jest traktowany jako całość. Tworzy jedność ze swoim ciałem, umysłem, duszą i z otoczeniem. Wszelkiego rodzaju zakłócenia pojawiające się  w tych przestrzeniach mają wpływ na nasze zdrowie.

Kiedy doświadczamy silniejszych emocji, mówimy, że jesteśmy „wyprowadzeni z równowagi”. Objawia się to np. kołataniem serca, odczuciem gorąca, zimnymi dłońmi, głos nam się „łamie”, zaczynamy płakać lub śmiać się bez powodu. Długotrwały lub silny stres może dawać symptomy w postaci bólów głowy, pleców czy żołądka.

Akupunktura jako medycyna energetyczna udrażnia przepływ energii w organizmie, balansuje ją. Ponadto, jako jedna z filarów Medycyny Chińskiej, pozwala złagodzić nie tylko objawy, ale także usunąć przyczyny chorób i złego samopoczucia.

Akupunktura przywraca stan równowagi w organiźmie. Igły wkłuwane są w punkty akupunkturowe, które odblokowują energię. Dzięki temu może ona swobodnie płynąć w ciele. Energia to jak woda w rzece. Gdy jest jej za dużo powoduje powodzie, gdy jest jej za mało, na brzegach zalega tworząc błotniste, fermentujące obszary. Korzyść przynosi wtedy, gdy może swobodnie płynąć.

Akupunktura jest bezpiecznym zabiegiem. Zawsze używane są sterylne igły jednorazowe.

Punkty akupunkturowe u pacjenta wybierane są na podstawie diagnozy i wywiadu. Efekt terapii jest często natychmiastowy. Zabieg wprowadza w stan relaksacji, co wiele razy zostało potwierdzone przez moich pacjentów. Najczęstszym tego objawem jest krótka drzemka, która działa niezwykle relaksująco.

Badania naukowe potwierdzają skuteczność akupunktury w redukcji stresu. Udowodnione jest, że obniża poziom hormonów stresu i równocześnie podnosi poziom serotoniny i endorfin, potocznie zwanymi „hormonami szczęścia”.

Przykładowe publikacje dotyczące badań naukowych: