Archiwa kategorii: Akupunktura

Akupunktura wspiera In Vitro

Akupunktura wspiera InVitro

Potwierdzona jest skuteczność akupunktury przy wspieraniu zabiegu transferu zarodka. Akupunktura wspiera również leczenie płodności na każdym jej etapie. Począwszy od przygotowania kobiety i mężczyzny do zostania rodzicami jak również przez cały proces InVitro.

artificial insemination

Zabiegi akupunktury wykonane w dzień transferu zarodka zwiększają wskaźnik ciąż, co zostało potwierdzone przez badania naukowe. Jedno z nich dostępne jest pod następującym odnośnikiem: www.waniek.pl/akupunktura/akupunktura-w-dzien-transferu/.

Akupunktura pomoga również w przygotowaniu kobiety do ciąży przez m.in. regulację cyklu, poziomu hormonów. Więcej informacji pod następującym odnośnikiem: www.waniek.pl/akupunktura/plodnosc-kobieca/.

Płodność męska jest również obszarem, gdzie akupunktura jest skuteczna. Poprawia m.in. ruchliwość nasienia, którą można zwiększyć bezpośrednio przed inseminacją czy przy zabiegu InVitro. Jakość nasienia jest bardzo ważna przy zagnieżdżaniu się zarodka w macicy. Więcej informacji na temat jaki wpływ na płodność i seksualność mężczyzn można się dowiedzieć tutaj: www.waniek.pl/akupunktura/plodnosc-meska/.

Symptomy skuteczności akupunktury


Symptomy skuteczności akupunktury

ok3Akupunktura jest coraz szerzej stosowaną metodą leczenia. Nie jest metodą jednego
zabiegu, wymaga systematyczności, regularnych zabiegów. Dolegliwości, z którymi przychodzimy na akupunkturę bardzo rzadko znikają od razu, ale pojawiają się symptomy potwierdzające, że akupunktura już działa. Oto główne z nich.


Lepsze samopoczucie – relaksacja

bardzo często pojawiają się już w trakcie zabiegu akupunktury. Wielu pacjentów zapada w krótką drzemkę. Akupunktura nie rozwiązuje naszych problemów, ale dzięki niej czujemy się mniej przygnieceni naszymi problemami. Możemy na nie spojrzeć z innej perspektywy.

Lepszy sen
oznacza, że łatwiej zasypiamy, wstajemy wypoczęci, sen jest głębszy lub rzadziej się wybudzamy.

Więcej energii
Akupunktura przede wszystkim równoważy przepływ energii w organizmie. Jeśli energia płynie bez przeszkód to organizm pracuje prawidłowo i dostarcza nam wszystkiego, czego potrzebujemy. Czujemy spokój, radość życia, po prostu MOC.

Większa regularność
Oznaką zdrowia jest regularność procesów zachodzących w naszym ciele. Doskonale obrazuje to układ trawienny. Jeśli pracuje prawidłowo to dobrze się czujemy i wszystkie inne procesy życiowe przebiegają prawidłowo. U kobiet reguluje się cykl miesiączkowy, zmniejszają się, a nawet ustępują dolegliwości z tym związane.

Większa świadomość własnego ciała i emocji
Wymienione powyżej korzyści pokazują jak dzięki akupunkturze i naszej większej uważności możemy pogłębiać świadomość procesów zachodzących w naszym ciele na poziomie fizycznym, emocjonalnym czy duchowym. Może nauczymy się zauważać, że nasze dolegliwości bólowe nasilają się np. po zbyt długiej pracy przed komputerem czy po trudnej rozmowie z szefem czy partnerem. Jesteśmy po prostu bardziej świadomi nas samych.

Jeśli zauważyłeś choć jeden z wyżej wymienionych objawów to wspaniale. Akupunktura działa!
Jesteś na drodze do zdrowia, to znaczy radości, wolności i, lub …
Może sam odpowiesz sobie na to pytanie.

Ból kolan

Akupunktura łagodzi bóle kolan

Akupunktura łagodzi bóle kolan

Akupunktura ma znaczący efekt leczniczy na chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych. Stan ten często obejmuje ból stawów, obrzęk, sztywność, zmniejszony zakres ruchu czy tworzenie się narośli kostnych.

Ból kolan

Badanie zostało wykonane w jednym ze szpitali w Pekinie, gdzie leczeniu akupunkturą poddano 200 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. Okres trwania dolegliwości był od 3 miesięcy do 30 lat.

W trakcie leczenie wykorzystano różne techniki terapeutyczne takie jak akupunktura, elektroakupunktura, bańki itp. Leczenie przeprowadzane było 3 razy w tygodniu w serii terapeutycznej składającej się z 10 zabiegów. Pacjenci mieli od 1 do 3 serii.

Wśród 200 pacjentów biorących udział w badaniu, 64 (32%) w pełni odzyskało sprawność, u 112 pacjentów (56%) stwierdzono poprawę, u 20 pacjentów (10%) wykazano umiarkowane polepszenie i u 4 pacjentów (2%) nie stwierdzono żadnej poprawy. Całkowita efektywność terapii wyniosła 98%.

W oparciu o wyniki, naukowcy doszli do wniosku, że akupunktura w połączeniu z techniką skrwawiania jest skuteczną metodą w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.
Bibliografia:
Shang, Haiyi, Wenyu Geng, and Feng Du. “Treatment of knee osteoarthritis with complex acupuncture therapy.” Journal of Beijing University of Traditional Chinese Medicine (Clinical Medicine) 20.1 (2014): 28-31.

Artykuł napisano na podstawie: http://www.healthcmi.com/Acupuncture-Continuing-Education-News/1285-acupuncture-relieves-knee-osteoarthritis-new-study

Akupunktura pomaga w zaburzeniach erekcji

Akupunktura pomaga w zaburzeniach erekcji

W szpitalu Lainz w Wiedniu przeprowadzono badania dotyczące skuteczności leczenia psychogennych zaburzeń erekcji za pomocą akupunktury. Wyniki pokazały, że akupunktura może być skuteczną metodą leczenia.

man sitting on the bed with woman on the back

W badaniu wzieło udział 22 pacjentów, którzy mieli zdiagnozowane psychogenne zaburzenia erekcji. Nie byli oni wcześniej poddawani żadnemu leczeniu. Średnia wieku pacjentów wynosiła 38,9 lat (zakres 20-61 lat), a średnio okres trwania dolegliwości to 23,8 miesięcy (zakres 2-78 miesięcy). Średnia liczba zabiegów leczniczych wynosiła 11 (zakres 5-20 zabiegów).

Wyniki badań pokazały, że u 68,4% pacjentów leczenie było skuteczne, tzn. nie było potrzebne już dodatkowe leczenie w celu osiągnięcia erekcji. Dodatkowo u 21% pacjentów poprawa była częściowa i wymagała wsparcia farmakologicznego. U 10,5% pacjentów akupunktura okazała się nieskuteczna. W czasie badań żaden z pacjentów nie miał jakichkolwiek skutków ubocznych z tytułu stosowania akupunktury.

Dokładny raport z badań dostępny jest pod adresem: http://www.nature.com/ijir/journal/v15/n5/pdf/3901021a.pdf

Akupunktura redukuje ból pleców

Akupunktura redukuje ból pleców

Ból pleców może być ciągły, frustrujący i wyniszczający. Niektórzy doświadczają go jako chwilowe osłabienie organizmu. U innych występuje po przewlekłej chorobie czy wypadku. Niezaprzeczalnie poważnie obniża on jakość życia.

Akupunktura jest jedną z niewielu nieinwazyjnych metod leczenia, których skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Akupunktura nie tylko reYoung man with back pain on grey backgrounddukuje chroniczny ból pleców, ale zmienia też sposób w jaki układ nerwowy współpracuje z układem mięśniowo-szkieletowym, dzięki czemu przywraca równowagę w organizmie. Zabieg akupunktury sportowej prawie natychmiast pozwala zwiększyć zakres ruchu i siłę, koordynuje współpracę mięśni i powięzi.

Akupunktura, której historia ma ponad 5 000 lat, jest często bardziej skuteczna w łagodzeniu chronicznego bólu niż leki chemiczne czy zabiegi rehabilitacyjne. Potwierdzają to badania, które zostały opublikowane w Archives of Internal Medicine.

Badaniu poddano 638 pacjentów, u których analizowano dolegliwości i dysfunkcje związane z bólem pleców w okresie 8 tygodni, pół roku i jednego roku po leczeniu.

Pancjenci, którzy otrzymali zabiegi akupunktury w większym stopniu odczuwali korzyści z terapii niż ci, którzy otrzymali rutynowe leczenie. Naukowcy stwierdzili, że 60% pacjentów, którzy otrzymali akupunkturę potwierdziło znaczące zmniejszenie zaburzeń w stosunku do 39% pacjentów, którzy byli leczeni rutynowo. Oznacza to, że ci pacjenci byli zdolni na nowo wrócić do swojego normalnego życia, brać udział w życiu zawodowym, towarzyskim czy wypełniać codzienne obowiązki domowe.

Po roku od leczenia odsetek osób, które otrzymało akupunkturę i lepiej funkcjonowało w życiu codziennym była wyższa wśród tych, którzy otrzymali akupunkturę (65%) w stosunku do tych leczonych rutynowo (50%).

Inne badania przeprowadzone w Niemczech na 1162 pacjentach pokazały, że akupunktura jest blisko dwukrotnie bardziej skuteczna w leczeniu bólu dolnego odcinka kręgosłupa niż metody rutynowe.

 

Bibliografia:

Akupunktura łagodzi ból

Akupunktura łagodzi ból

Największe do tej pory badania dotyczące akupunktury potwierdzają, że redukuje ona ból pleców i szyi, stany zapalne oraz bóle głowy.

ack painbBadaniu poddano 29 prac naukowych, gdzie wnikliwie przeanalizowano prawie 18 000 przypadków pacjentów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Potwierdziło ono, że akupunktura była skuteczniejsza w łagodzeniu bólu w porównaniu do grupy, gdzie nie stosowano żadnego leczenia akupunkturą, jak również w porównaniu do grupy gdzie stosowano tzw. akupunkturę pozorną (placebo).

Akupunktura jest jedną z technik Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Polega na stymulowaniu punktów akupunkturowych na ciele człowieka za pomocą różnych technik jak masaż, laser, nakłuwanie jednorazowymi sterylnymi igłami czy ogrzewaniu. Działanie akupunktury polega na równoważeniu przepływu energii w ciele pacjenta.

Wyniki badań pokazały, że odnotowano przynajmniej 50% redukcję bólu dla 50% pacjentów otrzymujących zabieg akupunktury, 42% pacjentów którzy mieli akupunkturę pozorną (placebo) oraz 30% pacjentów, którzy nie byli poddawani ani prawdziwemu czy pozornemu zabiegowi akupunktury.

 

Bibliografia: