Archiwa kategorii: InVitro

Akupunktura wspiera In Vitro

Akupunktura wspiera InVitro

Potwierdzona jest skuteczność akupunktury przy wspieraniu zabiegu transferu zarodka. Akupunktura wspiera również leczenie płodności na każdym jej etapie. Począwszy od przygotowania kobiety i mężczyzny do zostania rodzicami jak również przez cały proces InVitro.

artificial insemination

Zabiegi akupunktury wykonane w dzień transferu zarodka zwiększają wskaźnik ciąż, co zostało potwierdzone przez badania naukowe. Jedno z nich dostępne jest pod następującym odnośnikiem: www.waniek.pl/akupunktura/akupunktura-w-dzien-transferu/.

Akupunktura pomoga również w przygotowaniu kobiety do ciąży przez m.in. regulację cyklu, poziomu hormonów. Więcej informacji pod następującym odnośnikiem: www.waniek.pl/akupunktura/plodnosc-kobieca/.

Płodność męska jest również obszarem, gdzie akupunktura jest skuteczna. Poprawia m.in. ruchliwość nasienia, którą można zwiększyć bezpośrednio przed inseminacją czy przy zabiegu InVitro. Jakość nasienia jest bardzo ważna przy zagnieżdżaniu się zarodka w macicy. Więcej informacji na temat jaki wpływ na płodność i seksualność mężczyzn można się dowiedzieć tutaj: www.waniek.pl/akupunktura/plodnosc-meska/.

Akupunktura pomaga w zaburzeniach erekcji

Akupunktura pomaga w zaburzeniach erekcji

W szpitalu Lainz w Wiedniu przeprowadzono badania dotyczące skuteczności leczenia psychogennych zaburzeń erekcji za pomocą akupunktury. Wyniki pokazały, że akupunktura może być skuteczną metodą leczenia.

man sitting on the bed with woman on the back

W badaniu wzieło udział 22 pacjentów, którzy mieli zdiagnozowane psychogenne zaburzenia erekcji. Nie byli oni wcześniej poddawani żadnemu leczeniu. Średnia wieku pacjentów wynosiła 38,9 lat (zakres 20-61 lat), a średnio okres trwania dolegliwości to 23,8 miesięcy (zakres 2-78 miesięcy). Średnia liczba zabiegów leczniczych wynosiła 11 (zakres 5-20 zabiegów).

Wyniki badań pokazały, że u 68,4% pacjentów leczenie było skuteczne, tzn. nie było potrzebne już dodatkowe leczenie w celu osiągnięcia erekcji. Dodatkowo u 21% pacjentów poprawa była częściowa i wymagała wsparcia farmakologicznego. U 10,5% pacjentów akupunktura okazała się nieskuteczna. W czasie badań żaden z pacjentów nie miał jakichkolwiek skutków ubocznych z tytułu stosowania akupunktury.

Dokładny raport z badań dostępny jest pod adresem: http://www.nature.com/ijir/journal/v15/n5/pdf/3901021a.pdf