Masaż głowy i twarzy

Refleksologiczny masaż głowy i twarzy

Refleksologiczny masaż głowy i twarzy to metoda zarówno relaksacyjna jak i lecznicza.

Zabieg łączy w sobie trzy metody terapeutyczne: refleksologię, chińską teorię meridianów i zasady masażu leczniczego.

Masaż głowy i twarzy pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia organizmu. Jego celem jest przywrócenie równowagi fizjologicznej poprzez zaktywizowanie naturalnych mechanizmów odtruwania organizmu (detoksykacji).

Zabieg jest szczególnie dobrze odbierany przez osoby mające niski próg bólu lub są bardzo wrażliwe na ucisk receptorów, co może mieć związek z zaburzeniami w organizmie.

Godną uwagi cechą diagnostyczną jest stwierdzenie złogów podskórnych (depozytów). Powstają one na skutek wszelkiego pochodzenia zaburzeń fizycznych i psychicznych zarówno w życiu płodowym, jak i po urodzeniu, począwszy od okresu niemowlęcego. Czynniki te wpływają negatywnie odruchowo na mikrosystem twarzy i głowy oraz na meridiany. W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby pojawić się mogą np. różnego stopnia złogi, przebarwienia i inne indykatory. Zmiany te służą do odczytania i interpretacji procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Z zabiegu na zabieg, wraz z postępem terapii zmiany na twarzy będą się zmieniać.