Masaż stóp

Refleksologiczny masaż stóp

Refleksologiczny masaż stóp lub refleksologia stóp jest niezwykle skuteczną formą leczniczego masażu stóp.

Działanie refleksologii opiera się na zasadzie, że na stopach znajdują się punkty refleksologiczne, które odpowiadają za wszystkie organy i narządy naszego ciała. Masaż tych punktów wywołuje reakcje, które następują na zasadzie odruchowej w układzie nerwowym
i energetycznym człowieka. Masując je pobudzamy do pracy cały nasz organizm.

W ten sposób uaktywniany jest proces samoleczenia organizmu i jego powrót do naturalnej równowagi fizjologicznej (homeostazy).

Mapa stop

Mapa stóp dla refleksologicznego masażu stóp

Refleksologia jako terapia pomaga organizmowi naturalnie i prawidłowo funkcjonować – eliminować toksyny i odblokowywać meridiany (kanały energetyczne). Wszelkie procesy leczenia są dziełem samego organizmu; my je tylko uaktywniamy i stymulujemy do działania.

Refleksologiczny masaż stóp nie jest techniką jednego zabiegu! Większość chorób ujawnia się dopiero po pewnym czasie. Ich usunięcie również wymaga czasu i cierpliwości, często zmiany nawyków, diety i trybu życia chorego. Dlatego powrót do zdrowia może być długotrwałym procesem.

Zalecane jest skorzystanie z serii zabiegów najlepiej w odstępach 2-3 dniowych. Tyle czasu potrzebuje organizm, aby wykorzystać siłę zabiegu. W ciągu tych 2-3 dni po zabiegu organizm wykonuje największą pracę i aby wykorzystać ten potencjał warto poddać się następnemu masażowi.

Masaż stóp wykonuję według metody opracowanej przez Inge Dougans, założycielki i szefa Międzynarodowej Akademii Refleksologii i Terapii Meridianowej z siedzibę w RPA i filią m.in. w Polsce. Łączy ona najnowsze zdobycze nauku z zakresu refleksologii oraz wiedzę z zakresu medycyny chińskiej (TCM). Zwracam również uwagę na stan stóp, ogólny stan zdrowia, ale również na styl życia mojego klienta. Wszystkie te czynniki wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.

Często małe zmiany potrafią wiele pomóc.