Symptomy skuteczności akupunktury


Symptomy skuteczności akupunktury

ok3Akupunktura jest coraz szerzej stosowaną metodą leczenia. Nie jest metodą jednego
zabiegu, wymaga systematyczności, regularnych zabiegów. Dolegliwości, z którymi przychodzimy na akupunkturę bardzo rzadko znikają od razu, ale pojawiają się symptomy potwierdzające, że akupunktura już działa. Oto główne z nich.


Lepsze samopoczucie – relaksacja

bardzo często pojawiają się już w trakcie zabiegu akupunktury. Wielu pacjentów zapada w krótką drzemkę. Akupunktura nie rozwiązuje naszych problemów, ale dzięki niej czujemy się mniej przygnieceni naszymi problemami. Możemy na nie spojrzeć z innej perspektywy.

Lepszy sen
oznacza, że łatwiej zasypiamy, wstajemy wypoczęci, sen jest głębszy lub rzadziej się wybudzamy.

Więcej energii
Akupunktura przede wszystkim równoważy przepływ energii w organizmie. Jeśli energia płynie bez przeszkód to organizm pracuje prawidłowo i dostarcza nam wszystkiego, czego potrzebujemy. Czujemy spokój, radość życia, po prostu MOC.

Większa regularność
Oznaką zdrowia jest regularność procesów zachodzących w naszym ciele. Doskonale obrazuje to układ trawienny. Jeśli pracuje prawidłowo to dobrze się czujemy i wszystkie inne procesy życiowe przebiegają prawidłowo. U kobiet reguluje się cykl miesiączkowy, zmniejszają się, a nawet ustępują dolegliwości z tym związane.

Większa świadomość własnego ciała i emocji
Wymienione powyżej korzyści pokazują jak dzięki akupunkturze i naszej większej uważności możemy pogłębiać świadomość procesów zachodzących w naszym ciele na poziomie fizycznym, emocjonalnym czy duchowym. Może nauczymy się zauważać, że nasze dolegliwości bólowe nasilają się np. po zbyt długiej pracy przed komputerem czy po trudnej rozmowie z szefem czy partnerem. Jesteśmy po prostu bardziej świadomi nas samych.

Jeśli zauważyłeś choć jeden z wyżej wymienionych objawów to wspaniale. Akupunktura działa!
Jesteś na drodze do zdrowia, to znaczy radości, wolności i, lub …
Może sam odpowiesz sobie na to pytanie.